الکترونیک چیست

الکترونیک چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

در این مقاله میخواهیم به یکی از بنیادی ترین سوال ها پاسخ بدهیم. شاید برای افراد حرفه ای و با تجربه در الکترونیک این سوال خیلی ساده به نظر برسد ولی بسیاری از افراد هستند که علاقه درونی آن ها به سمت الکترونیک است ولی به خوبی نمی دانند که الکترونیک چیست و چه چیزی را شامل می شود و باید از کجا شروع کنند و به کجا بروند و در کل اصلا کدام مسیر در الکترونیک را طی کنند.

وقتی که از عبارت متخصص الکترونیک برای فردی استفاده میکنیم این واژه میتواند چندین تعریف کلی داشته باشد که همه زیر مجموعه الکترونیک هستند ولی وقتی عمیق تر وارد آن ها شویم باهم تفاوت بسیاری دارند.

خب در ابتدا خیلی کوتاه ،مفید و مختصر الکترونیک را و به عبارتی علم الکترونیک را تعریف میکنیم. توضح ساده این که الکترونیک چیست یا به عبارتی دقیق تر علم الکترونیک چیست باید اینطور گفت که الکترونیک رفتار الکترون ها در مواد مختلف است. برای کاملتر شدن توضیح باید بدانید دانشی که رفتار الکترون ها در مواد مختلف را مورد مطالعه قرار میدهد تا بتوان از این رفتار الکترون در موارد مختلف استفاده های کاربردی کرد را علم الکترونیک می گویند. همه ما در دوران مدرسه با اتم ها آشنا شدیم و میدانیم که اتم ها از ذراتی به نام پروتون ها و نوترون ها تشکیل شده اند که هسته اتم را شکل داده اند.

این مقاله در حال تکمیل است …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد

پاسخی بگذارید

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد