اولین هوش مصنوعی غیر دیجیتال

خطرات هوش مصنوعی

تا به حال هر آن چه که در مورد هوش مصنوعی شنیده ایم مبتنی بر کامپیوتر و زبان های برنامه نویسی و یا رباتیک بوده است،ولی این بار در آخرین اخبار هوش مصنوعی محققان اعلام کرده اند که در تلاش هستند تا سیستم های هوشمندی را به وجود بیاورند که این سیستم ها بدون مصرف برق خواهند بود و مهمتر از همه غیر دیجیتال.یعنی بر روی یک کامپیوتر طراحی نخواهند شد و پیاده سازی آن ها بر روی مواد مختلفی انجام خواهد شد.

در این مدل جدید دانشمندان موفق شده اند که شیشه ای را طراحی و تولید کنند که مبتنی بر دانش اپتیک  میتواند اعداد را تشخیص بدهد که خود یک شگفتی در زمینه هوشمند سازی مواد است.در حال حاضر این شیشه میتواند برخی اعداد ساده را تشخص دهد ولی با توجه به روندی که فناوری در پیش گرفته چندی نخواهد گذشت که میتواند نه تنها اعداد بیشتر و پیچیده تر بلکه خیلی مسائل دیگر را نیز تشخیص دهد.دانشمندان در باره ی هوشمند سازی مواد و هوش مصنوعی میگویند که برای ایجاد هوش مصنوعی نیازمند به کامپیوتر و برنامه نویسی نیستند و حتی نیاز به الکتریسیته ( برق ) هم نخواهد بود.

این پژوهش و تولید شیشه هوشمند در دانشگاه ویسکوزین -مدیسون انجام گرفته است که در زمینه هوشمند سازی مواد و به عبارتی دیگر پیاده سازی هوش مصنوعی بر روی موارد کار میکردند.با توجه به این سازه باید برای ایجاد بینایی برای ماشین های هوشمند در آینده تجدید نظر کرد چرا که بسیاری فکر می کردند که دادن بینایی به یک ماشین و یا ربات هوشمند نیازمند استفاده از دوربین ها خواهد بود که این پژوهش دیدگاه را به کل عوض کرده است. در صورتی که اخبار بیشتری در این زمینه منتشر شود در اختیار خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید…

 

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد

پاسخی بگذارید

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد