اینترنت اشیاء

آموزش اینترنت اشیاء

دنیای اینترنت اشیاء رو با Blynk تجربه کنید 

امروزه زیاد نام اینترنت اشیاء رو زیاد می شنویم و شاید خیلی ها با شنیدن آن اطلاعات کمی در مورد این سیستم جدید داشته باشند. ما در ابتدا و در این مقدمه کمی در مورد اینترنت اشیاء توضیح می دهیم به همراه مثال های خیلی ساده که بتونید کاربرد اینترنت اشیاء رو خوب بشناسید. لازم به ذکر است که به کار گیری اینترنت اشیاء امنیت در زندگی رو افزایش میده  و همچنین باعث میشه که شما بتونید در زمان خودتون صرفه جویی کرده و بسیاری از محدودیت ها  برداشته میشه.

اینترنت اشیاء چیست ؟ و چه کاربردهایی دارد ؟

با ذکر یک مثال مبحث رو شروع میکنیم. همه ما در خانه های خود گل و گیاهانی داریم که وجودشان زیبایی زیادی به زندگی ما اضافه کرده و وجودشون حیاتی هست،همان طور که میدونید  گیاهان موجوداتی زنده هستند و حساسیت زیادی دارند و باید به صورت مرتب و اصولی به آن ها رسیدگی شود تا به خوبی و شادابی باقی بمانند.این رسیدگی شامل تعویض خاک – اضافه کردن موارد مناسب برای رشد گیاهان به خاک و آبیاری منظم هست. مسئله مهم تر از همه در امر رسیدگی به گیاهان آبیاری به موقع آن ها می باشد و اگر به موقع به گیاهان آب نرسد خشک شده و از بین میروند در حالی که تعویض خاک و دیگر مسائل کاری نیست که به زودی نیاز باشد و شاید هر 3 الی 6 ماه یک بار نیاز به تعویض خاک بوده باشد ولی همان طور که گفته شد آبیاری منظم مهمترین و حیاتی ترین مسئله برای گیاهان هست.

خب در بسیاری موارد پیش میاد که به مسافرت طولانی چندماهه می رویم و یا بنابه دلایلی ممکن است در خانه حضور نداشته باشیم.در این صورت تلکیف آبیاری گیاهان چه میشود؟بسیاری  میتوانند گیاهان منزل خودشون رو به افراد آشنا بسپارند تا در زمان نبود  در منزل این افراد به صورت مرتب از گیاهان نگه داری کنند و آن ها را آبیاری نمایند که با نگاه اول گزینه ی مناسبی است. ولی یک راه حل خوب نیست و نمی توان به این شکل از گیاهان مراقبت کرد و آن ها را آبییاری نمود چرا که ممکن است فرد مور داعتماد نتواند به موقع برسد و خود مشغول کار بوده باشد و یا ان شخص هم به مسافرت برود. خب دائما نمی توان افرادی را به کار گرفت تا مراقب خانه و زندگی ما باشند چرا که مردم هم کار و زندگی دارند.پس تکلیف گل ها و گیاهان عزیز ما چه می شود ؟ در اینجاست که اینترنت اشیاء به کمک ما می آید و امکان هرکاری رو به ما میدهد. 

شما به کمک اینترنت اشیاء میتونید از هرجای دنیا لوازم منزل خودتون رو کنترل کنید.در همین مثال آبیاری گیاهان شما میتونید با هزینه ای بسیار کم سیستمی رو پیاده کنید که از راه دور و با استفاده از گوشی هوشمند خودتون گیاهان رو آبیاری کنید.فقط کافی هست که در هرجا که هستید ببه اینترنت دسترسی داشته باشید و تمام لوازم منزل خودتون رو از راه دور کنترل کنید. مسئله ی اینترنت اشیاء ابدا به این یک نوع موضوع ختم نمی شود، شما می تونید امنیت خانه خودتون رو با استفاده از اینترنت اشیاء تامین کنید – تمام لواززم خانگی خودتون رو از هرجای دنیا کنترل کنید، حتی میتونید لامپ های خانه خود را در شب روشن و در زور خاموش کنید تا یک وقت سارقان متوجه نشوند که خانه خالی است و هزاران کار دیگر که حتی تصورش رو هم نمی توانید بکنید.

خب با مثال های ساده ای که در بالا آورده شده شما آمادگی لازمه برای درک کامل اینترت=نت اشیاء رو پیدا کردید و در ادامه هم توضیحات رو به این  شکل تکمیل میکنیم که شما میتوانید با استفاده و به کار گیری سخت افزار و نرم افزارهایی که در جهت اینترنت اشیاء طراحی و ساخته شده اند تمام وسایل خود از لوازم خانگی گرفت هتا حتی درب  و پنجره ها  را به اینترنت متصل کرده و با استفاده از یک گوشی هوشمند همه ان را کنترل نمایید آن هم بدون نیاز به حضور در خانه و از هرجای دنیا که باشید. در واقع اینترنت اشیاء همه چیز را به یکدیگر متصل میکند و اجازه دسترسی و کنترل را به شما میدهد. 

مباحث اینترنت اشیاء بسیار پیچیده تر و عمیق تر از این است که بتوان توضیحات کامل رو در چند خط و یک صفحه بیان کرد و هر روز به قابلیت های این سیستم افزوده میشود و فقط با شروع پیاده سازی اینترنت اشیاء بر روی زندگی  و ادغام زندگی با این سیستم میتوان به عمق قابلیت های آن پی برد. برای  همین violetcyber هم چند وقتی هست که پروژه های مبتنی بر اینترنت اشیاء را آغاز کرده است . هدف ما از انجام و طراحی پروژه های اینترنت اشیاء ایجاد یک زندگی مدرن برای تک تک افراد و انسان ها می باشد تا با کنترل کامل زندگی خود در زمان صرفه جویی کرده و زندگی خودتان را به بهترین شکل ارتقاع دهید. در ادامه برای ورود به دنیای شگفت انگیز اینترنت اشیاء میتوانید از بخش های زیر وارد سیستم های مختلفی شوید تا علاوه بر آشنایی بیشتر بتوانید شروع کنید به استفاده از اینترنت اشیاء و هرچه بهتر کردن زندگی.

آموزش اینترنت اشیاء و پیاده سازی اینترنت اشیاء