نصب نرم افزار اویتو

پکیج های برنامه باینری برای لینوکس، ویندوز و macOS از این این لینک قابل دانلود هست. http://www.ovito.org/

توجه کنید که اویتو از OpenGL برای رندر گرفتن از ذرات و دیگر عناصر گرافیکی استفاده میکنه. کامیپوترهای قدیمی تر یا درایورهای گرافیکی OpenGL منسوخ و قدیمی ممکنه با اویتو سازگار نباشن. پس پیشنهاد میشه که آخرین ورژن درایور گرافیکی مربوط به سیستم خودتون رو مطابق این ورژن اویتو از سایت مربوط به مدل سیستم خودتون دریافت کنید. برای مثال اگر مدل لپ تاپ شما اچ پی هست به سایت اچ پی مراجعه کنید و آخرین نسخه درایور رو دریافت  و بعد نصب کنید تا به خوبی اویتو روی سیستم شما اجرا بشه.

لینوکس

فایل .tar.gz دانلود شده را با استفاده از دستور tar از حالت فشرده خارج کنید. برای مثال tar xzf ovito-2.8.1-x86_64.tar.gz. این یک زیر پوشه جدید حاوی بسته برنامه ایجاد خواهد کرد. اونو به یه مسیر جدید ببرید و OVITO رو با /bin/ovito قابل اجرا ران کنید.

ویندوز

فایل اجرایی برنامه نصب کننده ovito-x.y.z-win64.exe رو اجرا کنید تا برنامه در مسیری که خودتون انتخاب می کنید نصب بشه. ویندوز ممکنه از شما بپرسه که میخواین برنامه اجرا بشه بعد از نصب؟ چون خب شما این نسخه رو از وب دانلود کردین و امضای دیجتالی نشده. اگر خواستید بر روی launch کلیک کنید در غیر این صورت می تونید تیک اون رو بردارین و وقتی آیکن رو روی صفحه دسکتاپ یا منوی استارت دیدین روش کلیک کنید و بعد اجرا کنید.

Mac OS

بر روی فایل تصویر دیسک .dmg دابل کلیک کنید تا باز بشه، با لایسنس و مجوز برنامه موافقت کنید یعنی همون I accept …. بسته اپلیکشن Ovito رو بکشید و بندازید در فولدر Applications و بعد اویتو رو با دابل کلیک کردن روی بسته اپلیکیشن یا نرم افزاری اجرا کنید.

ساختن از منبع

همچنین شما می تونید خودتون سورس کد اویتو رو دانلود کنید و برنامه رو خودتون بسازید. برای اینکه ببینید دستورالعملش هاش چیه می تونید به بخش توسعه دهنده با این لینک مراجعه کنید. http://www.ovito.org/manual/development.html

وقتی نرم افزار اویتو رو اجرا میکنید به این صورت برای شما باز میشه.

 

مطلب بعدی:
(وارد کردن داده)Importing data

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد