سیستم هوشمند سازی کشاورزی

سیستم آبیاری هوشمند یک سخت افزار متصل به فضای شبکه ابر است که آبیاری را در باغ شما به طور خودکار انجام می دهد.

بازدهی بهینه ای را تضمین می کند.

زیرا گیاهان همیشه دوز مطلوب آب و کود را دریافت می کنند - نه بیشتر، نه کمتر از نیاز

به شما کمک می کند تا به موقع تصمیم بگیرید.

با استفاده از داده ها و تجزیه و تحلیل زمان واقعی

باعث صرفه جویی در زمان، پول و آب می شود.

زیرا شما کل سیستم آبیاری را از راه دور از طریق یک اپلیکیشن موبایل کنترل می کنید.

آبیاری هوشمند، کنترل و قدرت بیشتری به شما می دهد.

شیوه سنتی کشت در مزارع و باغ ها، با اینکه تجربیات زیادی را برای مزرعه دار یا باغدار به همراه داشته است، اما با مشکلاتی نیز همراه بوده است که بعضا عدم شناسایی به هنگام معضل، یا اطلاع نداشتن از مشکل، محصول از بین رفته است.

از زمانی که کشاورزی بر اساس یافته های علمی توسعه پیدا کرد، بسیاری از مشکلات برطرف شد. اما همچنان برخی موانع برای رشد بیشتر این صنعت که بقا بشر به آن وابسته است وجود دارد. اینترنت اشیا و مبحث هوشمند کردن کشاورزی شیوه نوینی است که امروزه در حال رشد است و نتایج بسیاری را به همراه داشته است.

یکی از بخش هایی که در کشاورزی هوشمند روی آن بسیار کار می شود، بحث آبیاری است. چون آب نیاز اساسی بشر است و هدر رفت آن زندگی انسان را مختل می کند. از طرفی آبیاری کمتر یا بیشتر از مقدار مورد نیاز گیاه، نتیجه مطلوبی به همراه ندارد.

وجود سنسورهای رطوبت سنج، PH و EC خاک و دما باعث می شود که متناسب با شرایط آب و هوایی زمین کشت، هر زمان که گیاه نیازمند واقعی به آبیاری بود، آبیاری فعال شود و زمانی که خاک به رطوبت کافی دست پیدا کرد، آبیاری متوقف شود. از این رو در زمان شما یا فردی که مسئول آبیاری است نیز صرفه جویی می شود و می توانید از راه دور آبیاری را کنترل کنید. 

سیستم چگونه کار می کند؟

دستگاه هوشمند آبیاری، دارای یک بخش پردازنده مرکزی است که اطلاعات از طریق آن بین کاربر و زمین رد و بدل می شود. کابر صرفا با استفاده از گوشی خود می تواند تمامی اطلاعات را اعم از میزان رطوبت خاک، دما، PH و … را به صورت آنالیز شده و گرافیکی مشاهده کند. 

در قسمت های مشخصی از زمین سنسورها تعبیه می شوند و اطلاعات را به دستگاه مرکزی که مغز این سیستم است ارسال می کنند. بر اساس داده های جمع آوری شده، سیستم مشخص می کند که زمین به آبیاری و به چه میزان و در چه مدت نیاز دارد. در صورتی که PH خاک نیز از تعادل مورد نیاز محصول عبور کرده باشد، به کاربر اطلاع داده می شود تا مواد و تغییرات مورد نیاز را اعمال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.