ویژوآل کردن مسیر ذرات در اویتو

اویتو میتونه خطوط مسیر ذرات منفرد رو همونطوری که در تصویر نمایش داده میشه ویژوآل کنه. برای ایجاد یک مسیر از مورد Create trajectory lines ، طبق دستور زیر استفاده می کنیم. (توضیح شکل: ذرات لنارد-جونز اطراف موانع حرکت می کنن. مسیر ذراتی که با رنگ قرمز مشخص شدن با استفاده از خطوط مسیر ویژوآل شدن.)

روش

قسمت ابزار رابط کاربری به شما اجازه می ده که مجموعه ای از ذرات رو برای ایجاد خطوط مسیر (همه یا اونایی که انتخاب شدن) و مدت زمانی که خطوط مسیر باید تولید بشن رو انتخاب کنید. گزینه Unwrap trajectories زمانی که ذرات از مرزهای سلول شبیه سازی دوره ای عبور کنن، مفیده. زمانی که همه تنظینات رو انجام دادین، دکمه  Create trajectory lines  رو فشار بدین. حالا نرم افزار اویتو فریم ها شبیه سازی رو یکی بعد از دیگری لود میکنه، موقعیت های هر ذره رو نمونه برداری میکنه و خطوط مسیر رو تولید میکنه. این اطلاعات د ر قسمت Particle trajectories توسط اویتو ذخیره میشه که به عنوان یک شی و عنصر جدید تلقی میشه که به صفحه و پنل اضافه میشه. مسیرهای جدید شی به صورت خودکار در پنل اصلاح (modification) انتخاب میشن.

شما می تونید با استفاده از جعبه انتخابگر صحنه شی  به عقب برگردید و بین عنصر Trajectories و Particles جابه جا بشید (در شکل با دایره قرمز مشخص شده). به همین صورت میتونید به سادگی روی ذره یا روی یک خط مسیر در ویوپورتها برای انتخاب شی مورد نظر و مطابق کلیک کنید. 

مسیر شی به همون عناصر ذره که توسز اونا درست شده بود، متصل میشه. شما ممکنه از دکمه Regenerate trajectory lines برای به روز کردن مسیرها اگه نیاز باشه استفاده کنید، برای مثال اگه داده های شبیه سازی ورودی تغییر کرده باشه. 

خلاصه روش: شما در ابتدار از ابزار Create trajectory lines برای ایجاد مسیر عنصر جدید از سری های زمانی شبیه سازی لود شده استفاده می کنید. بعد ازاون ممکنه تنظیمات نمایش رو برای عنصر مسیر که به تازگی ایجاد شده، همون طوری که در شکل نمایش داده شده، تطبیق دهید. در نهایت شما می تونید به عنصر Particles برای ادامه کار با داده های ذرات، به کار بردن اصلاحات و … سوئیچ به عقب داشته باشید. عنصر مسیر با هر تغییر که در داده های ذرات صورت میگیره متاثر نمیشه مگه اینکه دکمه Regenerate trajectory lines مسیر عنصر رو فشار بدین.

نکات:

شما میتونید چندین عنصر مسیر رو با اسنفاده از ابزار Create trajectory lines با چند باز استفاده، ایجاد کنید. این به شما اجازه میده که برای مثال، رنگ های مختلفی رو برای مسیرهای زیر مجموعه های ذرات مختلف اختصاص بدین.

شما میتونید عنصر مسیرانتخاب شده رو مجدد از صحنه با انتخاب Edit → Delete ازمنو حذف کنید.

مسیرها همیشه از خروجی ردیف اصلاح ذره ایجاد میشن. بنابراین اونا اثر هر اصلاح کننده به کار گرفته شده برای داده های ذرات رو برمی گردونن. این همچنین به این معنیه که شما باید زمانی که ذرات را با اصلاح کننده ها حذف می کنید، مراقب باشید. ایجاد خطوط مسیر، اگه یه ذره، که برای اون مسیر ایجاد میشه، در طول دنباله شبیه سازی حذف بشه، با شکست مواجه خواهد شد. برای جلوگیری از اون، ممکنه لازم باشه که اصلاح کننده های ویژه رو قبل از ایجاد خطوط مسیر غیر فعال کنید. بعد از اون می تونید با خیال راحت فعالشون کنید. 

 

مطلب بعدی
اضافه کردن یک مقیاس بار به ویوپورت

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد