ذرات نیمه شفاف در اویتو

ذرات نیمه شفاف

ذرات می تونن با استفاده از تنظیمات Transparency  در قسمت خصوصیت ذرات، نیمه شفاف بشن. یک مقدار صفر (0) برای Transparency  ، باعث میشه که ذره به صورت مات ظاهر بشه، در حالی که هر مقداری بین 0 و 1 ذره رو نیمه شفاف نشون میده.

ساده ترین روش برای تنظیم خصوصیت Transparency ، با استفاده از اصلاح کننده Compute property انجام میشه. در مثال اینجا، یک فرمول ساده ریاضی برای تنظیم کردن خصوصیت Transparency  ذرات، بسته به موقعیتشون استفاده شده است:

ReducedPosition.X 

عبارت ReducedPosition.X بر اساس موقعیت X ذره در مختصات کاهش یافته ارزیابی می شود، که بین 0 تا1یک سمت جعبه شبیه سازی به سمت دیگر تغییر می کند. وقتی که مقادیر محاسبه شده رو به خصوصیت Transparency  اختصاص می دیم، ذرات سمت چپ کاملا مات ظاهر می شن، در حالی که ذرات سمت راست جعبه شبیه سازی کاملا نیمه شفاف هستند.  شما می تونید فقط ذرات انتخاب شده رو نیمه شفاف کنید. به این صورت که گزینه Compute only for selected particles رو در اصلاح کننده Compute property تیک بزنید.

توجه: ورژن برنامه حاضر نمی تونه ذرات رو با شکل استوانه ای یا کروی استوانه ای که نیمه شفاف هستند نمایش بده. این ذرات کروی همیشه مات ظاهر میشن.

 

مطلب بعدی
تصویرسازی حرکت با اتمهای نشانگر

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد