صادقانه بگم! خیلی سخته که بخوایم بگیم که دقیقا فیزیک چیه! برای یکی ممکنه این تعریف باشه که فیزیک همونطوری که ما پیشرفت می کنیم و کشفیات جدیدی رو بهش دست پیدا می کنیم، تغییر میکنه. تئوری های جدیدی که ارائه می شه برای ما جواب های جدید رو به همراه نداره. اونا همچنین سوال های جدیدی رو برای ما به وجود میارن که ممکنه حتی معنی ای برای زمانی که از درون تئوری قبلی فیزیک دیده می شن، نداشته باشن! این فیزیک رو هیجان انگیز و جالب می کنه، اما همچنان این تلاش های بسیاری رو وادار میکنه که یه تعریف کلی از فیزیک به صورت تعمیمی در مورد اینکه فیزیک چیه نسبت به اینکه همون چیز دریک نقطه در آینده چی ممکنه باشه داشته باشیم.

خب چیزی که در بالا گفته شده میگه که تعاریفی که در مورد فیزیک میگیم مفید هستن. بنابراین اگر اون تعریفی هستش که شما می خواین، اون تعریفی هست که شما متوجه ش شدید و دریافتش کردید. در بیشتر موارد، فیزیکدانان تلاش میکنن تا موارد زیر را انجام بدن:

دقیقا بنیادی ترین کمیت های قابل اندازه گیری در جهان را تعریف کنن (برای مثال، سرعت، میدان الکتریکی، انرژی جنبشی). تلاش برای بنیادی ترین توصیف جهان یک تحقیق هست که از نظر تاریخی همیشه یک بخش بزرگی از فیزیک بوده است.(معنی بنیادی چیست؟)

پیدا کردن ارتباط بین اون کمیت های اندازه گیری شده بنیادی (برای مثال، قوانین نیوتون، پایستگی انرژی، نسبیت خاص). این الگوها و روابط و همبستگی ها با استفاده از کلمات، معادلات، نمودارها، جدولها، شکل ها، مدل ها و هر وسیله دیگری بیان می شه، به این معنی که به ما اجازه بیان یک رابطه رو از راهی که ما انسان ها بتونیم بهتر بفهمیم و استفاده کنیم رو میده. (ریاضی چیزها رو آسون میکنه؟)

خب باید بگیم که فیزیک به دو چیز جوش خورده که مسلما یک جز کوچیک از ساده سازی بزرگ و تفسیرهایی روی برخی از نکات ظریف چیزی که فیزیکدان ها انجام میدن و اینکه چه جوری انجام می دن هست. اما تلاش برای توصیف یک جهان پیچیده با قوانین ساده و مفید واضح همه اون چیزی است که در مورد اینکه فیزیک چی هست می پرسیم. بنابراین شاید تلاش برای توصیف فعالیت پیچیده از اون چیزی که فیزیکدان ها با یک تعریف ساده و روشن انجام میدن، ایده بدی نیست به هرحال.

در اینجا ما با شاخه های گوناگونی که در علم فیزیک وجود داره آشنا میشیم، با روابط و کاربردها و بسیاری اطلاعات دیگرآشنا میشیم. هر زمینه رو تمایل دارید در موردش بیشتر بدونید رو فقط روش کلیک کنید. 🙂