ارائه تصاویر و فیلم ها در اویتو

یکی از قابلیت های خوب نرم افزار اویتو تولید تصاویر و فیلم های خوب برای ارائه و انتشار در مقالات و کنفرانس ها هست. این کار رو میشه ازتب Render که در پنل خط فرمان هست انجام داد. توی شکل زیر اومده.

تنظیمات رندر (تنظیمات برای خروجی و ارائه)

تب رندر شامل پنل تنظیمات رندر هست  Render settings  که به شما اجازه میده جنبه های مختلف تولید تصویر مثل رزولوشن و وضوح خروجی و رنگ پس زمینه رو کنترل کنید. دکمه Render Active Viewport پروسه رندرینگ رو برای نمایی که در حال حاضر فعال هست شروع میکنه. اویتو یک پنجره رو برای نمایش تصویر تولید شده باز میکنه که میتونه در یک دیسک ذخیره بشه یا در کلیپ بورد کپی بشه. شما می تونید به صورت اختیاری یک فایل خروجی رو ازقبل در پنل تنظیمات رندر مشخص کنید که تحت اون نام و فایل تصویر و یا فیلم تولید شده ذخیر می شه.

اویتو چندین موتور رندرگیری مختلف رو تولید میکنه که میتونید هر کدوم رو انتخاب کنید. موردی که به صورت پیش فرض وجود داره OpenGL renderer هست که همچنین توسط نماهای مرتبط برای نمایش real-time استفاده میشه. این رندرگیر خیلی سریعه و تصاویری که تولید میکنه کم و بیش با اونچه که در نماهای مرتبط و تعاملی میبینید مشابه هست. یک گزینه انتخابی دیگه Tachyon renderer هست، یک موتور پرتونگاری (raytracing) مبتنی بر نرم افزار. این موتور رندرهای باکیفیت بالا شامل سایه ها، سایه زنی انسداد محیط و عمق میدان رو تولید میکنه. اما معمولا وقتی از این رندر برای تولید تصاویر استفاده می کنیم ، زمان زیادی رو میگیره. سومین موتور POV-Ray rendering backend هست که رندرینگ رو به برنامه پرتونگاری POV-Ray خارجی (external POV-Ray raytracing program)، که باید روی سیستم شما نصب بشه، بارگیری میکنه.

POV-Ray renderer
Tachyon renderer
OpenGL renderer

ساخت فیلم

وقتی که نتیجه شبیه سازی در اویتو لود میشه، برنامه میتونه یک فیلم متحرک از اونو ارائه بده و در یک فایل ویدئویی ذخیره کنه. در پنل تظیمات رندر Complete animation رو انتخاب کنید و یک نام فایل و فرمت رمزگذاری رو برای ویدئوی خروجی قرار بدین. رمزگذار ویدئو درون اویتو، فرمت های معمول ویدوئویی مثل AVI و MPEG رو پشتیبانی میکنه. برای تنظیم سرعت پخش (فریم بر ثانیه) ویدئوی خروجی، روی دکمه  Animation settings کلیک کنید. از طرف دیگه میتونید یه مجموعه فایل های تصویری رو تولید کنید، برای هر فریم یک تصویر، و بعد با استفاده از یک ابزار رمزگذاری و یا تولید ویدوئوی خارجی، اونا رو با هم برای تولید ویدئو ترکیب کنید. 

حالت پیش نمایش نما

برای پیش نمایش منطقه دقیق نمای فعال که در تصویر یا فیلم رندرگیری شده مشخص خواهد بود، شما میتونید Preview Mode رو برای نما فعال کنید. این گزینه رو میتونید در viewport menu پیدا کنید، که با کلیک روی عنوان نماها در بالا سمت چپ باز میشه.

 

مطلب بعدی 
(متفرقه)Miscellaneous

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد