متفرقه ها در اویتو

ذخیره و بازیابی کردن حالت برنامه

وضعیت کاری کامل برنامه، شامل نماها، خط اصلاح، و تنظیمات نمایش میتونه در یک فایل وضعیت با انتخاب  File → Save Program State از منو ذخیره بشه. این به شما اجازه میده که ادامه کارتون رو بعدا انجام بدین و از مرحله ای که در شبیه سازی هستید برای استفاده در آینده محافظت میکنه. برای مثال شما می تونید از یک فایل حالت به عنوان یک تمپلیت (الگو) برای شبیه سازی کردن چندین شبیه سازی با استفاده از همون حالت دوربین و دنباله های اصلاح استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اویتو هر داده شبیه سازی رو در فایل حالت با این پیش فرض که اونو کوچیک نگه داره ذخیره نمی کنه. اون فقط مرجع رو برای فایل داده شبیه سازی اصلی که وارد اویتو میشه رو ذخیره میکنه، و داده از یک فایل اکسترنال (خارجی) وقتی شما فایل حالت رو لود میکنید بازیابی میشه.

ابزارک های چرخش

یک اسپینر یا ابزارک چرخش یک المان رابط کاربری گرافیکی هست که در برنامه استفاده میشه که به شما اجازه میده که پارامترهای عددی رو تغییر بدین (در عکس مشخص شده). اینجا میگیم که چطور ازش استفاده کنید. میتونید با کلیک کردن یا کشیدن فلش های بالا و پایین اسپینر به یکی از روش های زیر، مقدار رو در کادر متنی کنارش تغییر بدین:

  • روی فلش بالای اسپینر کلیک کنید تا مقدارش افزایش پیدا کنه؛ و خب وقتی روی فلش پایین کلیک کنید مقدارش کم میشه.
  • اگه میخواین سریعتر بره روی فلش مورد نظر کلیک کنید و نگهش دارید.

ابزار بازرسی ذرات

تب “Utilities” در اویتو در پنل فرمان، که در تصویر نشون داده شده، یک ابزاری رو برای بازرسی خصوصیات  ذرات منفرد فراهم میکنه. همچنین این امکان رو فراهم میکنه که فاصله بین جفت ذره انتخاب شده و زاویه تشکیل شده از سه قطعه رو اندازه گیری کنید. همچنین یک ابزار در همان تب پنل فرمان وجود داره که به شما اجازه میده خط مسیر ذرات رو شبیه سازی کنید.

 

مطلب بعدی
(خارج کردن داده) Exporting data

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نام در سایت

ارسال جدیدترین مقالات به ایمیل شما

متشکریم از ثبت نام شما

متاسفانه ثبت نام انجام نشد